Lubisz samochody elektryczne? My też, więc bądźmy w kontakcie. Będziemy Cię informować o bieżących wydarzeniach, nowinkach technicznych, a dla wymagających mamy też rozważania naukowe. Zapraszamy!

Twój samochód wybrałby prąd.

Aktualnosci


Elektromobilność w Pałacu Prezydenckim (foto)

18.01.2018, Administrator

W Pałacu Prezydenckim w dniu 17 stycznia odbyła się konferencja „Technologie przyszłości. Elektromobilność” z udziałem Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy.


GXE na targach Consumer Electronics Show (CES) w Las Vegas

03.01.2018, Administrator

Ostatnio niewiele słyszeliśmy z Genovation, ale firma ogłosiła właśnie plany pokazania GXE na targach Consumer Electronics Show (CES) w Las Vegas 9 stycznia.


2. Zlot Samochodów Elektrycznych i Hybrydowych

21.12.2017, Administrator

Jest to największe wydarzenie tego typu w Polsce. Będzie można nie tylko podziwiać elektryczne cuda techniki, ale też wsiąść, przejechać się – bezpośrednio zobaczyć, jaki charakter mają tego typu pojazdy.

Kategoria: , ,


Życzenia Świąteczne

21.12.2017, Administrator

Pełnych ciepła i radości Świąt Bożego Narodzenia oraz zdrowia i wszelkiej pomyślności w Nowym 2018 Roku życzy Zespół Forum Elektromobilności

Kategoria:


Silnik elektryczny najlepszym napędem 2018 roku

18.12.2017, Administrator

Wards Auto ogłosił wyniki konkursu na najlepszy napęd samochodowy. Lista 10 najlepszych rozwiązań konstrukcyjnych nie pozostawia złudzeń – elektromobilność wyznacza trendy. Mało tego, że czterej z dziesięciu zwycięzców, to pojazdy całkowicie elektryczne lub hybrydowe. Najważniejsze jest pierwsze miejsce, a ono należy do…

Kategoria: ,


Wizja elektromobilności na konferencji PIGE

15.12.2017, Administrator

Prelekcje, warsztaty, debata, kreatywna wymiana pomysłów i spojrzenie krytyczne – tak można podsumować to, co działo się wczoraj na konferencji „Rozwój polskiego rynku elektromobilności. Szanse i bariery wzrostu”. Wydaje się, że organizatorzy – Polska Izba Gospodarcza Elektromobilności – znaleźli sposób na poprowadzenie owocnych dyskusji. Jak sama nazwa konferencji głosiła, celem spotkania była identyfikacja barier, które ograniczają rozwój elektromobilności w Polsce, a następnie przeprowadzenie burzy mózgów w kwestii możliwości ich przezwyciężenia.

Kategoria:


Pierwszy producent samochodów kończy ze sprzedażą silników spalinowych

13.12.2017, Administrator

BAIC zadeklarował rezygnację z produkcji samochodów z napędem spalinowym. Pierwsza, największa fabryka zakończy tę część produkcji już w 2020 roku. Pozostałe fabryki tej firmy zaniechają silników spalinowych do końca 2025 roku.

Kategoria:


Ładowanie samochodu elektrycznego szybsze niż tankowanie – możliwe!

13.12.2017, Administrator

BMW przy współpracy z Porsche, Siemensem i Allego pracuje nad ładowarkami o mocy 450 kW. To dziewięciokrotnie większa moc od dotychczasowych popularnych „szybkich ładowarek” (o mocy 50 kW).

Kategoria:


Japońskie samochody elektryczne będą tańsze?

12.12.2017, Administrator

8 grudnia Komisja Europejska zakończyła negocjacje z Rządem Japonii w sprawie Porozumienia o Partnerstwie Gospodarczym. Jaki będzie tego efekt? Między innymi tańsze japońskie samochody w Europie.

Kategoria:


Perspektywy e-mobility w Polsce – najważniejsze spotkanie sektora motoryzacyjnego

05.12.2017, Administrator

W dniach 28 – 29 listopada 2017 w Katowicach odbyło się kluczowe spotkanie branży motoryzacyjnej: International Automotive Business Meeting 2017. Wydarzenie, zorganizowane przez Włoską Izbę Handlowo – Przemysłową w Polsce, zgromadziło polskich oraz zagranicznych inwestorów związanych z sektorem motoryzacyjnym i energetycznym. Uczestnicy spotkania, wraz z przedstawicielami polskich i europejskich rządów, wspólnie debatowali nad tym, przed jakimi wyzwaniami stoi sektor motoryzacyjny w Polsce oraz jakie działania należy podjąć, aby w wyścigu o pozycję lidera elektromobilności zwyciężyć z Chinami i Stanami Zjednoczonymi.

Kategoria: