Lubisz samochody elektryczne? My też, więc bądźmy w kontakcie. Będziemy Cię informować o bieżących wydarzeniach, nowinkach technicznych, a dla wymagających mamy też rozważania naukowe. Zapraszamy!

Twój samochód wybrałby prąd.

Blog


Galeria zdjęć – Forum Elektromobilności na Warsaw Industry Week

20.11.2017, Administrator

Zapraszamy do obejrzenia pełnej galerii zdjęć ze stoiska Forum Elektromobilności na Warsaw Industry Week.

Kategoria:


Galeria zdjęć z Targów Warsaw Industry Week

17.11.2017, Administrator

Forum Elektromobilności, jako partner wydarzenia, znajdowało się w hali E. Nasze stanowisko odwiedziły setki osób. Mieliśmy okazję uczestniczyć w bardzo ciekawych rozmowach. Serdecznie Wam dziękujemy!

Kategoria:


Pora na elektryczne taksówki

22.08.2017, Tomasz Szczepański

„Nareszcie jakaś normalna taksówka! Tamten z samochodem elektrycznym nie chciał mnie zawieźć do Piaseczna, bo mu baterii nie wystarczy”.

Kategoria:


Poznajemy samochody elektryczne czyli Piknik Ekologiczny 2017

29.05.2017, Anna Skarbek-Żabkin

W niedzielę odbył się w podwarszawskich Ząbkach I Zlot Samochodów Hybrydowych i Elektrycznych. Piknik Ekologiczny 2017. Ideą, która przyświecała organizatorom jest propagowanie ekologicznego stylu życia poprzez przybliżenie tematyki aut elektrycznych.

Kategoria:


Elektromobilność w Rytrze – konferencja PEMINE

26.05.2017, Tomasz Szczepański

Temat elektromobilności zdominował XXVI Konferencję Naukowo-Techniczną „Problemy Eksploatacji Maszyn i Napędów Elektrycznych” (PEMINE), która miała miejsce w Rytrze w dniach 24-26.05.2017, organizowaną przez Instytut Napędów i Maszyn Elektrycznych KOMEL.

Kategoria:


Samochód elektryczny nie tylko dla dzieci

16.05.2017, Tomasz Szczepański

Okazuje się, że w wyszukiwarce Google fraza „samochód elektryczny” jest zazwyczaj kojarzona z pojęciem „samochód dla dzieci”. Czyżby dorosłej osobie nie wypadało poruszać się samochodem na baterie?

Kategoria:


Wyścig do miana lidera elektromobilności

10.05.2017, Piotr Matuszewski

Producenci pojazdów, klastry, instytuty naukowe, izby branżowe, samorządy, kancelarie prawne szukają swojego miejsca i szans na tym rodzącym się rynku elektromobilności. Kto dzisiaj jest liderem w nowej branży lub ma na to duże szanse?

Kategoria:


Panele słoneczne i samochód elektryczny

08.05.2017, Tomasz Szczepański

W ostatnich dniach IKEA rozpoczęła sprzedaż baterii słonecznych. Przed moimi oczami od razu stanął obraz setek ludzi próbujących samodzielnie zamontować na dachu panel fotowoltaiczny za pomocą słynnego klucza imbusowego z IKEI.

Kategoria:


Nowe stacje ładowania samochodów EV w Poznaniu

07.05.2017, Piotr Matuszewski

Ostatnio pojawiły się w Poznaniu trzy miejsca, gdzie można naładować auto elektryczne. Sklep Lidl przy ulicy Wilkońskich udostępnia stację ładowania dla klientów sklepu w godzinach otwarcia placówki. Dostępne są 3gniazda i dwa stanowiska dla samochodów. 1 x Typ 2 (43 kW), 1 x CHAdeMO (50 kW), 1 x CCS (50 kW).

Kategoria:


Pierwszy pożar elektrycznego autobusu w Polsce

06.05.2017, Piotr Matuszewski

28 kwietnia 2017 zapalił się kursujący po Częstochowie autobus hybrydowy gazowo-elektryczny zasiany CNG – Solbus SM 18 H.

Kategoria: ,